Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

“İnşallah sen haklı çıkarsın”

İstanbul Kadıköy’de düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü mitinginde konuşan Demirtaş, Başbakan Erdoğan’a “Beyefendi bizi KPSS’yle oraya girmişiz gibi iki de bir atarım tutarım şeklinde tehdit edecek. Sen kimsin ya?” diye seslendi.Demirtaş şunları söyledi: “Biz Millet Meclisi’ne seçilirken senin barajına rağmen seçildik.

Bizim arkadaşlarımız bağımsız olarak, tek tek, halkın emeğiyle, herkesin özgücüyle, halkın cebinden verdiği kuruşlarla, seçim çalışması yaparak o Meclis’e geldik. Şimdi biz bu kadar zorluğa rağmen bu halkın temiz oylarıyla, fedakâr çalışmasıyla seçilip Meclis’e gideceğiz.

Beyefendi bizi KPSS’yle oraya girmişiz gibi iki de bir atarım tutarım şeklinde tehdit edecek. Sen kimsin ya? Sen bizim patronumuz musun? Müdürümüz müsün? Birileri seni kandırmış, etrafındaki dalkavuklar şakşakçılar sana fazla gaz vermişler, fazla. BDP milletvekilleri senin memurun değil, Meclis senin şirketin değil. Sen kimi nereden atıyorsun. Sen kendini ne zannediyorsun. Sen bir titre kendine gel bakalım. Dokunulmazlıkları kaldırmayan namerttir. Hodri meydan.”

“İnşallah sen haklı çıkarsın”

Hakkâri’de 400 kilometrekarelik bir alanı PKK’nın kontrol ettiği iddiasıyla ilgili hükümetten ve Genelkurmay’dan gelen açıklamalara da değinen Demirtaş şöyle konuştu: “İşte bakın günlerdir tartışılıyor, 45 gündür bu ülkenin bir coğrafyasında, bir parçasında, kesintisiz bir savaş sürüyor, hükümet bu görülmesin istiyor. Bakın buradan bana ‘yalancı’ diyene sesleniyorum. İnşallah sen haklısın, inşallah ben haksızım, savaş inşallah yoktur, bu kadar derinleşmemiştir. Sen haklıysan anaların gözyaşı dinmiş demektir, savaş bitmiş demektir. Allah korusun ben haklıysam ya savaş bu kadar derinleşmiş ve sen kendi halkından bunu saklıyorsan, bütün ölümlerin vebali artık Recep Tayip Erdoğan’ın omuzlarındadır.” 

kaynak(Taraf)