Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

BDP´ DEN AÇIKLAMA..AYĞÜN SERBEST BIRAKILSIN

Ailesi: Operasyonlar durdurulsun

Dersim 'de kaçırılan CHP 'li Aygün'ün ailesi de, hayati tehlike endişesiyle operasyonların durdurulmasını istedi. Sık ağaçlarla kaplı arazide başlatılan operasyonun Aygün'ün hayatını tehlikeye atabileceği endişesi taşıyan ailesi arama çalışmalarının durdurulmasını istedi.
 
Ailenin bu isteğinin ardından Valilikte yapılan asayiş toplantısında bu seçenek de gündeme alındı.
 
BDP'den yazılı açıklama
 
BDP, Genel Başkan Selahattin Demirtaş ve Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak imzalı açıklamada; "Parti olarak Aygün’ün serbest kalması ve sağ salim geri dönebilmesi için ellerinden gelen insani desteği sunmaya hazır olduklarını belirtilirken, ”Her şeyden önce böylesi bir eylemi kabul edilemez buluyor, tasvip etmediğimizi belirtiyoruz."  
cümlelerine yer verildi.
 
 
Hükümetin bu zamana kadar kürt sorununa dair yaşanan hiç bir gelişmeyi önemsemediği gibi bunun da önemsenmeyeceğinin vurgulandığı açıklama; "Sayın Aygün’ün zaman geçirilmeksizin derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz. Yaşanan olaydan dolayı Sayın Aygün’ün ailesi başta olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Meclis’teki milletvekillerinin tamamının dahi alıkonulmasının insani açıdan hükümetin umurunda olmadığının farkındayız. Nitekim dünden bu yana hükümet partisinden yapılan açıklamaları ibretle izlemekteyiz. Alıkonulan kaymakam, asker, polis için umursamaz, gayrı ciddi, gayri insani tutum takınan hükümetin sayın Aygün için de aynı ciddiyetsizlikle hareket edeceğinden kuşkumuz yoktur. En nihayetinde hükümetin siyasi açıdan yıpranmaması her şeyden ve herkesten daha önemli ve değerlidir." şeklinde sonlandırıldı.