Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Ürünlerini Pazarda satıyor!

 tatürk Mahallesi’nde Pazar günleri kurulan pazarda ürettiği ürünleri satan Sultan Kont, geçen Sonbahar’dan beri düzenli olarak pazara ürünlerini satmaya geldiğini söylüyor.

Başta süt, ayran, peynir ve çökelek gibi hayvansal gıdalar sattığını belirten Kont, mevsimine göre sebze ve meyve de sattığını söylüyor.

Pazara getirdiği ürünlerin hiçbirinde herhangi bir katkı maddesi olmadığını belirten Sultan Kont, haftada bir gün de olsa ürünlerini satarak aile bütçesine katkıda bulunmanın kendisine mutluluk verdiğini ifade ediyor.

Sultan Kont, pazarda ürün satmaya başlama serüvenini şu sözlerle dile getiriyor, “Mezramızda 5-6 hane var ve her evde 2-3 kişi yaşıyor. Tükettiğimizden fazla ürün ürettiğimiz için elimizde kalıyordu. Emeğimiz israf oluyordu. Ben de ürünlerim israf olmasın diye haftanın bir günü pazara götürüp satıyorum.”

Pazardaki ürünlerin büyük bölümünün dışarıdan getirildiğini dile getiren Kont, “Gönül isterdi ki kadınlar olsun gençler olsun bizim yörenin insanı da bir şeyler üretip pazarda satsın” diyor.

pazar_ic.jpg