Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Derneğimiz 3. Kongresini Başarıyla Gerçekleştirdi

Derneğimiz 09.05.2009 tarihinde Almanya'nın Köln kentinde 3.Kongresini başarıyla tamamlayarak yeni yönetim kademesini belirledi. 61 üyenin hazır bulunduğu Kongrede derneğimizin çalışma ve mali raporları okunduktan sonra üyelerimiz aktif bir şekilde yürütülen tartışmalara katılmakla birlikte bugüne kadar ön gördükleri eksiklikleri ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında önerilerini sunmaları kongreye canlı bir şekilde sahip çıkmaları Yönetim Kademesinin belirlenmesi esnasında herbir üyenin görev alma arzusu kürmeş derneğinin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarla kurumsallaşmayı nasıl başardığının asıl göstergesi oldu.

Porz Alevi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 3. Kongreye Türkiyeden Sayın Hıdır Güneri'de katılarak derneğimizi onurlandırdı.Kongreye ayrıca Türkiye'den sayın Haydar ber,Nihat Öz ve Pertek belediye başkanı sayın Kenan Çetin'de mesaj göndererek kutladılar.

5 yıl boyunca dernek başkanlığı görevini sürdüren Sayın Ali Haydar Gürbüz yaptığı konuşmada bugüne kadar kendisine gösterilen gövenden dolayı dernek üyelerine ve köylülerine teşekkür etti yeni seçilen dernek yönetim kuruluna ve dernek başkanına görevlerinde başarılar diledi.

Kongre sonrası yapılan görev dağılımı sonucu dernek başkanlığına Ayfer Ber getirildi. Haydar İltimur 2. başkanlık görevini devam ettirecek.Genel Sekretelik görevlerini A.Haydar Gürbüz ve Yusuf Irmak yürütürken Mehmet YIlmaz ve Fatma Turan-İmak 'ta Saymanlık görevlerini birlikte yürütecekler. Derneğimizin yeni başkanına ve yönetim Kuruluna bu görevlerinden dolayı başarılar dilerken bütün köylülerimizin ve dostlarımızın yapılacak çalışmalarda başkanımıza ve yönetim kurulumuza tam desteklerine devam edeceklerini umut ediyoruz.

Üyeler:
Ali Ekber Aslaner
Polat Durmus
Yusuf Top
Halil Durmus
Sengül Meydan Aslaner
Gönül Durmuş
Meral Imak
Filiz Ber
Mahmut Düzyar
Ismail Dadasut
Hüseyin Imak
Abuzer Ber
Firat Güner
Hasan Aslaner
Hasan Bangus
 
Denetim Kuruluna secilenler:
Baskan : Hidir Top
Baskan Yardimcisi: Bahattin Iltimur
Üye: Yusuf Aslaner
Üye: Asker Ber
 
 
Türkiyedeki Dernek Temsilcilerimiz:
Genel Kurulun aldigi karar gerekince,
Istanbul da,
Hidir Güneri

ve
Nihat Öz
 
Pertek ve köyde
Haydar Ber
 
resmen dernegimizi temsil yetkisine sahipler. 
 
 

Kongremize ilişkin daha detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde sitemizde yayınlayacağız.