Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Festival Çalışmalarımız Devam Ediyor

Köyümüzün genç işadamlarından inşaat sektöründe iyi bir yer edinen Murat Ok´ta festivalimize sponsor olarak her zamanki duyarlılığını gösteriyor bu çalışmamızdada.Kendisine teşekkürlerimizi sunarken farklı sektörde ilerleyen Murat´a başarılar diliyoruz.

Hafta sonunu iyi değerlendirerek pazar günüde esnaflarımızı ziyaret ederek festival hakkında düşünceleri almaya devam ettik.İlk olarak Hüseyin Düzyara uğradık.Hüseyin Düzyar festivalin önemli olduğunu herkesin mutlaka katılması gerektiğini vurguladı.Herkesi festivalde görmek dileğiyle bize başarılar diledi.

2.durağımız Cenğiz Düzyarın dükkanı oluyor.

Cenğiz değerli bir çalışma yürütüyorsunuz.Köylülerimizin diğer yakın köylülerimizle buluşması önemli.Kültürümüzün tanıtılması açısından önemli diyor.

3.Durağımız ise bize herzaman katkı sunan Fırat ve dernek yönetim kurulu üyemiz değerli İsmail Dadaşutun oğlu Hüseyinin dükkanı oluyor.

Fırat festivali selamlıyoruz diyor coşkulu bir şekilde.Çocuklarımız açısından önemli.Bazı eksiklerin giderilmesi gerekir.Proğram düzenli olmalı.Festivalde buluşmak dileğiyle saygılar.

Hüseyin ise bir amacı olmalı festivalin diyor.Mesela bundan sonraki yapılacak festivaller mesela peynir festivali olabilir.Peynirimiz bizim kültürümüz bu ismi alabilir.Sadece buluşmak olmamalı.Bir amaca hizmet etmeli diye ekliyor.Hüseyinde herzaman bize katkı sunan genç bir iş adamımız.

4.Durağımız ise Feti ve Aygülün kebap salonu oluyor.Feti çalışmalarımıza karşı çok duyarlı bir köylümüz.

Feti festivalin olması çok önemli.

Feti diyor valla halen bazı insanlarımızı tanımıyoruz.Onun için bu bir tanışma ve buluşmadır aslında.

Sürekli olsun bu tür etkinlikler başarılar dileriz.

Yanındayız destekliyoruz.

Gençler içinde ilerisi için buluşmalar olmalı.Hem tanışırlar hemde tatil yaparlar diye başarılar dilediler...