Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

YENİ SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

YENİ SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

gruppe1Sitemizin bir tamire ihtiyacı vardı. Yeni versiyonlarla donanmış eskisine göre daha detaylı bir site ile tekrardan sizlerle beraberiz.

Sitemiz bir köy derneğine hitap eden bir yapıya sahip olmalı ve buna da özen gösterilmelidir. Bir köy düşünün, köyde, kedi, köpek ve hayvan sesleri duyulmuyorsa, gübre kokusu gelmiyorsa, insanlar tabiatla içiçe yaşamıyorsa, o bir köy olma özeliği kayıp etmiş sayılır. Düzenli ve planlı bir yaşama karşı değiliz, ama bunu bir köy sitesinden de beklememek gerekir diye düşünüyorum.
Sitemizde bir dizi menüler mevcuttur. Yeter ki bunların içi doldurulsun. Başka sitelerle bir yarış derdimiz olmamalıdır. Köylülerimiz ve insanlarımız ağırlıklı, onları aydınlatmaya, geliştirmeye ve sosyal dayanışmaya teşvik olmalıdır.
Köylülerimizin farklı alanlarda çok güzel yetenek ve kabiliyetlere sahip oldukları hepimizin bilgi ve bilinci dâhilindedir. Bize düşen görev, sabır ve hoşgörü ile birliği geliştirip ve pekiştirmektir.
Bu yapıyı yaratmak bizim elimizdendir. Başta dernek görevlileri, sitemize bakan ve yazı yazan arkadaşlara düşen görev bir köy sitesi ile siyasi bir site arasındaki farkı birbirinde ayırmasıdır. Meselenin bilincinden olan arkadaşları sorumluluk ve görev almaya davet ediyorum.
Biz tarafız. Emekten, düşünce ve inanç özgürlüklerinden, ezilenin, mağdurun ve hor görülenin yanındayız. Toplumsal barış, uyum, kardeşlik ve dayanışmanın taraftarıyız ve aynı zamanda güçlü ve istikrarlı bir ekonomiden yanayız. Dilimize, kültürümüze, inancımıza ve etkin kimliğimize sahipleniyor ve savuncusuyuz.
Bu vasıfları kendi insanlarımızla paylaşıp ve bunu bilince çıkarabiliyorsak, ne mutlu bizlere. Dünyadaki gelişmelere karşı duyarsız değiliz, önce kapımızı temiz tutulmasından yanayız.
Sitemizin kurulduğundan bu güne kadar emeği geçen ve yeni sitemizin oluşumunda katkı sunan tüm arkadaşlara dernek adına teşekkür ederim, sizleri yeni sitemizele selamlıyorum.

Mehmet Yılmaz

Kurmeş Dernek Başkanı

32

33

35

39

43