Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Birlikte Güc Dogar

10917867 1523409477941187 8394502239658555898 n

„BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR"
Derneğimizin sitesinde duyurulan, 17 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 14.00 de, Miltenberg ve çevresi Cemevinde (zwischen den Wegen 11, 63820 Elsenfeld )
Adresinde yapılacak ORTAK TOPLANTIYA öneminden dolayı ilgili herkese tekrardan duyarlılık çağrısı tekrarlayip, katılımların bize güç vereceği umut ediyorum.
Avrupa Aguiçenler komitesi
Uryan Hızır Zeve Kültür Derneği
Avşeker Pir Sultan Abdal Kültür ve Dayanışma Derneği ve
Kürmes Derneği


Derneklerimizin yönetim kurulları üyelerini, saygı değer köylülerimizi ve dostlarımızı yürekten davet ediyoruz.
İlk kez dört kurumumuz bir ortak platformda bir araya gelerek tanışacağız, deneyimlerimizi paylaşacağız. Gündem maddelerimiz üzerinde yoğunlaşarak ileriye yönelik ortak bir yol haritasıyla ortak çalışmalara imza atacağız.

Platforma sunulacak önerilerde değerlendirilecektir.

Günümüz dünyasında sosyal-kültürel vs. değerlerimizi korumanın, geliştirmenin ve örgütlemenin önemi artmıştır. Yoksa birçok iç ve dış olumsuz etken değerlerimizi yozlaştıracaktır.
Burada önemi itibarı ile gençlik çalışmalarının üzerinde detaylı durulmalı düşüncesindeyim. Gençlerimiz katılarak örgütlülüklerini ortak bir zeminde geliştirmeliler. Ortak bir yapı ile sağlamlaştırmalılar.
Toplumumuzun yumuşak karnı sayılabilecek inancımız üzerinde oynanan oyunları boşa çıkaracak köklü çalışmaların yapılması gerekiyor.
İnanç alanı hassas bir alandır.
Gerek içten gerek dıştan olsun, gelebilecek yozlaştırıcı çabalara set çekebilmeliyiz. Sünnileştirme ve yozlaştırma çabalarına yönelik takındığımız tavır yeterince bilince çıkarılmalı ve anlaşılmalıdır.
Ortak toplantımızın bu alana yönelik caydırıcı kararlar alması beklentimizdir.
Genel seçimlere az bir zaman kaldı. Seçimlere yönelik yapılabilecek çalışmalar hızlandırılmalıdır. Ülkede ve Avrupa 'da seçim için çalışacak komiteler kurabilmeliyiz.
Tüm insanlarımız ve dostlarımızdan bu ortak atılacak adımlarımızın içtenlikle desteklenmesini bekliyor ve diliyoruz. Gücümüzü birliğimizden alacağız.
Şimdiden tüm katılımcıları selamlıyorum.
Saygı ve sevgilerimle
Polat Durmuş
Kurmes Dernegi – Mali Sorumlusu