Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

En Büyük PKK'li Kim-Teman Dep

Başta Bdp ve Hdk  olmak üzere, Kürd sorununun şu veya bu biçimde olumlu bir biçimde çözülmesini,veya Kürdlerin en doğal ve insani haklarının geciktirilmeden tanınmasını isteyenler ,Pkk li ya da Pkk yardakçılığı veya Pkk yandaşlığı olarak lanse ediliyor...
   Neredeyse Bdp ye oy verenlerin tümü,Bdp üyelerinin tümü,Bdp veya Hdk nin etkinliklerine katılanların tümü Pkk li olarak görülmeye başlanır oldu.
   Bdp lilerin tümü,veya Kürd sorununun gecikmeden olumlu çözümü için  yazanlar,çizenler,konuşanlar mı Pkk ye insan kazandırıyor,yoksa etkili ve yetkili devlet görevlilerinin yaptığı,ettiği,konuştuğu şeyler mi Pkk ye insan kazandırıyor?
   Bir kaç örnek verilirse görülecek ki,bunların uygulamaları Pkk ye daha çok insan kazandırıyor.O zaman en büyük Pkk li kim,kimler?
Eğer Pkk  ye insan kazandırmak suçsa, (ister dolaylı, ister direk olsun,ki yasal olarak zaten bu bir suçtur)  bunlara niçin kimse bir şey demiyor,eleştirmiyor,dava açmıyor,veya Bdp liler bile bunları  sıkı bir şekilde dile getirmiyor?
   Antep teki bombalamadan sonra Hükümeti,Başbakanı,Muhalefeti cenaze töreninde biraraya gelip te,Uludere deki uçak bombardımanından sonra aynı şekilde orda bulunmadığınızda,en azından bazı insanlar Pkk den uzaklaşır mı,yakınlaşır mı?
   Aynı  olaylardan  birinin  failini hemen bildiğinizi ,diğerinde ise kendi denetiminizde olan güçler olduğu halde  aylardır hala "soruşturma devam ediyor" dediğinizde,bazı insanlar  Pkk den uzaklaşıyor mu,yakınlaşıyor mu?
   Köylülere subay tarafından  pislik yedirildiğinde,bu köylüler Pkk ye acaba  daha sempatiyle mi baktılar,yoksa düşmanca mı baktılar?Peki, Pkk ye daha sempatiyle bakmasını sağlayan bu veya benzeri etkili ve de yetkililer  en büyük Pkk lı mı yoksa değil mi?
   Köylülere gıda ambargosu uygulayan,veya yollarda usandıracak derecede arama yaptıranlar veya bu emri verenler ya da bu kararı alan hükümetler,tüm bu uygulamalarıyla , yine diyelim bazılarının Pkk ye sempatiyle mi, yoksa düşmanca bakmasını mı sağladılar. Ya da Devleti sempatik mi gösterdiler yoksa ceberrut olarak mı?
   Televizyonlarda ,açıkoturumlarda konu Bdp-Pkk veya Kürd sorunu olduğu halde bunlardan birini doğru dürüst  getirmeyip,çoğu hatta tüm konuşmacılar bunlara yüklendiğinde,bunlara cevap hakkı verilmediğinde,ve bu çifte standart uygulandığında yine bazı insanlar Bdp den veya Pkk den uzaklaşır mı yoksa yakınlaşır mı? Bence yakınlaşır.O zaman en büyük Bdp li haydi diyelim Pkk lı medya kuruluşu ya da mensubu kim?
   Hükümetin yoğun çabası sonucu,Roj Tv kapatıldığında,bu kanalı izleyenler Bdp den haydi diyelim Pkk den mi  daha mı uzaklaştılar,yoksa Hükümet ten mi uzaklaştılar,hatta bu kanalı izleyen  Ak Partili Kürdler bile,Hükümetin bu  tutumunu büyük oranda benimsemediler.O zaman Pkk ye çalışan kim?
   Binlerce insanı,çoluk-çocuğu,seçilmişleri bölücü diye gözaltına alıp,hatta tutuklatıp,görevden alıp bunların yüzbinlerce hısım-akrabasını,dostunu,köylüsünü Bdp den hatta Pkk den uzaklaştırdınız mı,yoksa yakınlaştırdınız mı? Büyük ihtimal yakınlaştırdınız.O zaman en büyük Bdp li  haydi diyelim Pkk lı kim,kimler?
   Pozantı Cezaevi' ndeki çocukların başlarına gelenlerden sonra,o çocukları aileleriyle bile görüştürmeden daha uzak cezaevlerine (Urfa cezaevindekiler dahil) sürgün etmekle bunları ve bunların en azından aileleri  Bdp den haydi diyelim Pkk den  uzaklaştırıldı mı yoksa yakınlaştırıldı mı? O zaman en büyük Pkk lı kim? 
   Belki de kendi hısım-akrabası veya köylüsü ,de içlerinde olabilen  bir grup Pkk lıya uçaklarla,helikopterlerle tonlarca bomba ve kurşun atıldığında,toz dumanlar her tarafı kapladığında ,orman yangınları çıktığında,sonrasında kargaların ve kartalların o yörede dolaştığını gören  insanlar veya o  dumanları  haydi diyelim  uzaklardan da olsa  gören  çocuklardan  en azından bazıları yarın  Pkk den uzaklaşacak  mı yoksa yakınlaşacak mı ?Yakınlaştıracaksa,ki büyük ihtimal yakınlaştıracaktır.O zaman en büyük Pkk lı kim?
   Tabi aynı şey Pkk içinde geçerlidir.Pkk askeri kurşunladığında,veya karakol bastığında,çocukları askerde olanlar veya onların hısım akrabaları Pkk ye sempatiyle mi bakacaklar yoksa düşmanca mı?
   O zaman bu durum herkes için bir kısır döngü değil midir? Herkesin aleyhine değil midir? Herkes zararlı çıkmayacak mıdır? En büyük zararı da Hükümet görmeyecek midir? Hükümet kendi aleyhine bizzat kendisi çalışmakta değil midir?
   Hükümete "mücadele" adı altında akıl verenler,diğer tarafın "mücadelesiz" kalacağını mı düşünmektedirler. Ne malüm ki hükümetin en çok şikâyetçi olduğu Ergenekoncular, açıkça ortaya çıkamadıklarından,Hükümet yanlısı görünüp kimi de bilmeden,düşünmeden Hükümete yanlış yol ve bilgi vererek,(ki zaten Hükümet te de böyle bir maya hazır)Hükümetin ancak bu şekilde yıpratılarak,Hükümeti Bdp nin veya Pkk nin üzerine salıp zayıflamasını,bunlarla boğuşturup kendileri bıyık altında seyredip gülmektedirler ve de hükümeti pohpohlamaktadırlar,en başta da medyaları vasıtasıyla...   
  Bu durum böyle sürüp gitmeli midir? Yok mu bu durumu ters yüz edebilecek bir babayiğit veya anayiğit  ya da yiğitler ya da yiğit bir toplum?
                                                                                                                                                           TEMAN DEP