Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Dernek Yönetim Kurulumuz Köln’de Toplandı

03.10.2009 tarihinde Almanya’nın Köln şehirinde dernek yönetim kurulumuz bir araya gelerek önünümüzdeki çalışma planları ve derneğimizin genel yapısı üzerine konuştu.

Dernek Başkanı ile birlikte genellikle Köln ve civarı olmak üzere 12 YK üyesinin hazır bulunduğu toplantı sonucu, bu ay içerisinde gerçekleştirilecek olan 4. Kürmeş Şenliğ nin çn hazırlıkları ve şenlikte yapılacak etkinliklerde görev alacak üyeler belirlendi.Tolantıda ayrıca önümüzdeki sene köyümüzde yapmayı tasarladığımız 5.Kürmeş şenliği üzerinede öneri ve görüşlere yer verildi 23.10 2009 da Rüdesheim’de yapılacak 4.şenlikte bu konu detayları ile görüşülüp, İstanbul ve diğer bölgelerde yaşayan köylülerimizin dernek temsilcilerimizin,köy heyeti ve muhtarlığında düşünceleri ışığında çıkan karar köylülerimiz ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

DYK’da gündeme alınan bir başka konuda 25,26 ve 27 Aralık 2009 ‚da Almanya’nın çeşitli illerinde göstermeyi tasarladığımız „Şawaklılar“ belgeseli-filmi.Bu etkinliğimizin anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra etkinlik için şimdiden çalışmalara başlanılması ve gerekli teknik hazırlıkların tamamlanmasına karar verildi, film için Stuttgart,Köln ve Wiesbaden şehirleri belirtildi. Stuttgart’ta yer sorunumuz halolmuş Köln’de bir Sinema salonu 2.başkanımız Sayın H.İltimur tarafından tutulacak.Mainz veya Wiesbaden’de Sayın M.Yılmaz  salonu ayarlaması bekleniyor.

DYK toplantıda dernek çalışmalarımıza ve etkinliklerimize istinasız bütün köylülerimizin katılması gerektiğini bu anlamda 4.kürmeş şenliğine mutlaka herbir yönetim kurulu üyemiz ile birlikte tüm köylülerimizinde katılması için gerekli çalışmaların yapılmasına aksatılmamasına dikkat çekildi.Saat 13 de başlayan toplantı başkan Ayfer Ber’in kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Bu arada Stuttgart ve Ulm’da bulunan tolantıya katılamayan DYK üyeleri ilede bu bölgede bir toplantı tertiplenecek, esnaf ziyaretlerimiz devam edecektir.